Kolekcje małych chłopców

Kolekcje małych chłopców

W pokoju małego chłopca znaleźć można wszystko – rzeczy przydatne oraz te zupełnie bezużyteczne. Bezużyteczne oczywiście tylko z punktu widzenia osoby dorosłej, na przykład mamy, która w tym pokoju sprząta i musi układać wszystkie szpargały. Chłopcy kolekcjonują bardzo różne rzeczy, ale nie warto się o to na nich złościć. Taka kolekcja może być pierwszym sygnałem poważnych zainteresowań. Lepiej więc zamiast upominać, pomóc maluchowi kolekcję usystematyzować i pokazać mu w jaki sposób najlepiej ją przechowywać. Dzięki temu chłopiec będzie zadowolony z rosnącego ciągle zbioru, a mama będzie miała mniej roboty.

Figurki, samochodziki, dinozaury

Jeżeli chłopca interesują samochody i inne pojazdy, z pewnością chętnie zacznie zbierać ich modele. Półki wypełnią się więc malutkimi samochodami osobowymi, ciężarówkami, motocyklami, radiowozami i samochodami straży pożarnej. A miłośnik dinozaurów? W każdym sklepie zabawkowym wyłowi czujnym okiem prawdziwego pasjonata, figurki tych przedpotopowych gadów. Mali kolekcjonerzy chętnie będą wymieniać niektóre egzemplarze ze swojej kolekcji na inne, z kolekcji kumpla, także zbieracza. Podobnie będzie z figurkami różnych postaci z ulubionych kreskówek, komiksów i filmów lub rycerzy i małych żołnierzyków. I tu porada dla mamy – jeśli nie chcemy, by kolekcja zbierała kurz, ale nie mamy nic przeciwko temu, by maluch zbierał samochodziki czy figurki, postawmy w jego pokoju specjalną gablotkę. Dzięki temu kolekcja będzie stała w zamknięciu, kurz nie będzie do niej docierał, a maluch w każdej chwili będzie mógł gablotę otworzyć, by uzupełnić kolekcję lub się nią pobawić.

Kamienie i zasuszone rośliny

Jeżeli często zabieramy chłopca na spacery do lasu lub na łąkę, nie dziwmy się kiedy z tych wędrówek będzie przynosił różne okazy kamieni, kawałki konarów i rośliny. Nie wyrzucajmy tych łupów, wręcz przeciwnie! Stwórzmy wspólnie zielnik i podpiszmy poszczególne rośliny. Kamienie możemy umyć i ułożyć na półeczce, również wyszukując na ich temat różne informacje. To wspaniałe hobby, które w przyszłości może przerodzić się w prawdziwą pasję.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl