Jak urządzić małą łazienkę na poddaszu?

Jak urządzić małą łazienkę na poddaszu?

Coraz więcej osób buduje dom z użytkowym poddaszem. Taka inwestycja umożliwia niewielkim kosztem otrzymać więcej miejsca w domu. Na poddaszu najczęściej projektujemy sypialnie. Wygodna będzie tutaj również niewielka łazienka. Jak jednak zaaranżować ją pod skosami dachu?

Co wziąć pod uwagę?
Projektowanie małej łazienki na użytkowym strychu wymaga odpowiedniego rozmieszczenia poszczególnych sanitariatów. Chodzi tutaj zwłaszcza o to, iż będziemy musieli dopasować je do pionu kanalizacyjnego.
Kolejną istotną kwestią jest odpowiednie wykorzystanie całej przestrzeni. Na poddaszu ograniczają nas przecież skosy dachu. W takim pomieszczeniu zwykle musimy więc zrezygnować z narożnej kabiny prysznicowej. W niższej partii pomieszczenia lepiej nie zamontować też WC. Korzystanie z poszczególnych sanitariatów musi przecież być funkcjonalne. Bez problemu można jednak przestrzeń pod skosem dachu zabudować i zaprojektować tam półki na środki czystości.

Jakie płytki?
Mniejszą łazienkę mieszczącą się na poddaszu koniecznie powinniśmy optycznie powiększyć. A to oznacza, że projektowanie małej łazienki właśnie tutaj wymaga przede wszystkim zakupu właściwych materiałów wykończeniowych. Znakomite są gładkie płytki w jaśniejszych odcieniach. Lepiej zrezygnować z dodatkowych wzorów czy kontrastów. Połączenie koloru czarnego z białym jest bardzo efektowne, ale nadaje się do przestronnych łazienek. W mikroskopijnej łazience lepiej wybrać tradycyjne wzornictwo. Analogiczną zasadę musimy zastosować wanny.
Ładnie rozjaśnimy całe wnętrze, wtedy, gdy zamontujemy obrotowo-uchylne okno dachowe oraz oświetlenie punktowe.

Zobacz też urządzanie pokoju dla dziecka

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl