Przewlekła Chrypka  Chrypa.com - kompendium wiedzy

Przewlekła Chrypka Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Homeopatia w leczeniu chrypkiPublished 26 listopada 2012 By redaktor

Homeopatia może pomóc przy chrypce.

Wraz ze wzrostem antybiotykoodporności rośnie zainteresowanie lekami homeopatycznymi, również w leczeniu dróg górnych dróg oddechowych i gardła. Skuteczność leków homeopatycznych jest coraz częściej potwierdzana w badaniach klinicznych i prowadzonych obserwacjach. W przypadku ich użycia brak jest działań niepożądanych oraz ryzyka wystąpienia interakcji w powiązaniu z innymi lekami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby leki homeopatyczne były stosowane wraz z innymi lekami.

Stosowanie leków homeopatycznych przy leczeniu chrypki powoduje poprawę ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz zmniejsza ryzyko nawrotów choroby. Leki homeopatyczne są skuteczne w leczeniu chrypki przeciążeniowej (spowodowanej nadmiernym przeciążeniem strun głosowych), emocjonalnej oraz tej, która towarzyszy stanom zapalnym górnych dróg oddechowych. Objawy choroby ustępują dosyć szybko, poprawia się brzmienie głosu oraz stopniowo ustępuje męczący kaszel.

Pamiętajmy, że homeopatią możemy leczyć chrypkę trwającą nie dłużej niż 10 dni, jeżeli po tym czasie nie będzie poprawy musimy się udać do lekarza (długotrwała chrypka bowiem może być objawem ciężkich chorób krtani, a nawet nowotworu). Gdy pojawią się pierwsze objawy chrypki możemy spróbować domowych sposobów i wesprzeć je lekami homeopatycznymi dostępnymi w aptece. Jeśli jednak nie będzie poprawy, a objawy wręcz nasilą się, nie czekajmy już tylko umówmy się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Niewykluczone, że trzeba będzie jeszcze zasięgnąć porady laryngologa, jeśli pojawi się na przykład zanik głosu.

Posted in Chrypa, leczenie Tagged Chrypa, chrypka, homeopatia, leczenie chrypki, przewlekła chrypka

Chrypka groźnym objawem raka krtaniPublished 22 października 2012 By redaktor

Chrypka może być objawem raka krtani

Chrypka to dolegliwość, która dokucza niezwykle często zwłaszcza tym osobom, które w swojej pracy zawodowej są zmuszone do intensywnego posługiwania się głosem. Przewlekła chrypka to najbardziej popularne schorzenie wśród nauczycieli, zwłaszcza tych, którzy nie wypracowali poprawnego sposobu emisji głosu.

Przewlekła chrypka jest objawem, którego nie wolno lekceważyć, może bowiem być oznaką bardzo poważnych schorzeń. Rak krtani miewa początki w nieprawidłowym posługiwaniu się głosem i bardzo często objawia się właśnie poprzez nieustanne drapanie w gardle.

Rak krtani jest chorobą, na którą narażone są osoby zmuszone dużo i często mówić lub śpiewać, ale nie tylko one. Także działanie chemikaliów, przebywanie w środowisku szkodliwym, palenie papierosów oraz picie alkoholu, zwłaszcza wódki, osłabiają kondycję aparatu mowy. Krtań jako narząd niezwykle delikatny, umiejscowiony w górnym odcinku dróg oddechowych jest szczególnie narażony na działanie szkodliwych czynników.

Więcej na temat: zapalenie krtani

Aby kontrolować stan narządów mowy, prawidłowy sposób emisji i zdrowie naszego głosu, warto skorzystać z pomocy foniatry. Foniatria jest dziedziną medycyny, zajmującą się schorzeniami głosu, języka i mowy, a także słuchu jako zmysłem ściśle powiązanym z procesem mówienia. Kontrolom foniatrycznym powinni poddawać się zwłaszcza przedstawiciele zawodów, których narządy mowy są bardziej narażone na uszkodzenie i schorzenia wynikające z nieprawidłowej emisji, na przykład nauczyciele lub śpiewacy. Dlatego też jeżeli mamy do czynienia z przewlekłą chrypką, nie lekceważmy tego objawu, ponieważ konsekwencje zaniedbań mogą być bardzo poważne.

Posted in Chrypa, Krtań Tagged foniatra, foniatria, krtań, przewlekła chrypka, rak krtani, zapalenie krtani

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl